Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Radni Starachowic po długiej dyskusji przyjęli uchwałę o łączeniu spółek

  • 24.11.2017, 16:44 (aktualizacja 24.11.2017 17:03)
Radni Starachowic po długiej dyskusji przyjęli uchwałę o łączeniu spółek
Długa i burzliwa dyskusja towarzyszyła uchwale intencyjnej o połączeniu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego i Zakładu Energetyki Cieplnej. Radni mieli bardzo dużo pytań i wątpliwości. Ostatecznie jednak większością głosów uchwała została przyjęta.

Połączenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego i Zakładu Energetyki Cieplnej to w naszym mieście zupełna nowość. Nic dziwnego, że uchwała intencyjna w tej sprawie wywołała ożywioną dyskusję na piątkowej sesji Rady Miejskiej w Starachowicach. Ze strony radnych padła cała seria pytań i komentarzy.

 

Radna Jadwiga Piątek pytała o sprawę bezpośrednio związaną z pomysłem łączenia spółek. Chodzi o projekt inwestycyjny dotyczący poprawy komunikacji w Starachowicach poprzez m.in. remonty dróg i dworców autobusowych oraz wyposażenie MZK w nowe autobusy. Koszt wszystkich zadań to 34 mln zł, gmina będzie się starać o około 27 milionowe dofinansowanie unijne.

 

Przekonana o korzyści wynikającej z łączenie spółek była radna Elżbieta Kucy.

 

Do głosowania na „tak” zachęcał też prezydent tłumacząc, że jesteśmy w najlepszym okresie możliwości pozyskiwania pieniędzy na rozwój miasta.

 

Uchwała z pomysłem łączenia spółek została podjęta większością 16 głosów za, przy 4 wstrzymujących się. Wahającymi się osobami byli: Krzysztof Zuba, Sylwester Kwiecień, Paweł Kępa i Joanna Główka. Uchwała ma charakter intencyjny. Właściwa decyzja ma zapaść na sesji nadzwyczajnej rady miejskiej planowanej za 2 tygodnie.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe