Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

„Odkryj swój talent” w Centrum Kształcenia Praktycznego

  • 27.11.2017, 15:32 (aktualizacja 27.11.2017 15:37)
„Odkryj swój talent” w Centrum Kształcenia Praktycznego
Drugi Europejski tydzień umiejętności zawodowych pt. „Odkryj swój talent!” w Centrum Kształcenia Praktycznego rozpoczął się 21 listopada działaniami skierowanymi do gimnazjalistów stojących przed wyborem dalszej drogi edukacyjno - zawodowej.

Dzięki życzliwości starachowickich przedsiębiorców gimnazjaliści od rana mogli poznawać specyfikę pracy w dużych firmach, poznawać ich organizację, obserwować pracę w różnych działach i na różnych stanowiskach oraz na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych i montażowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Usłyszeli też o wymaganiach kwalifikacyjnych stawianych przyszłym pracownikom. Uczniowie odwiedzili zakłady takie jak: Cerrad Sp.z o.o., MAN Bus Sp. z o.o., Odlewnie Polskie S.A., PKC Group, Starpol Sp. z o.o., Termatex Sp. z o.o.

 

Po odbyciu wycieczek zawodoznawczych uczniowie wzięli udział w konferencji „Odkryj swój talent!”, wysłuchując prelekcji pani Ewy Koper, doradcy zawodowego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, pani Małgorzaty Czuby, doradcy zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Starachowicach i pani Anety Kiepas, HR Manager PKC Group. Młodzież miała możliwość odkrycia dróg do poznania własnych talentów, rozumianych jako wrodzone predyspozycje w różnych dziedzinach, które można rozwijać i które mogą doprowadzić do sukcesu osobistego i zawodowego. Na przykładzie słąwnych osób przekonała się, że ograniczenia społeczne, czy fizyczne nie muszą być przeszkodą w osiągnięciu sukcesu. Najważniejsze jest posiadanie i rozwijanie pasji i zainteresowań oraz systematyczna praca nad własnym rozwojem. Odpowiedzialność każdego człowieka za jego miejsce na rynku pracy leży w jego własnych rękach. Wszyscy prelegenci podkreślali rolę znajomości języków obcych i umiejętności obsługi podstawowych programów, takich jak np. Exel oraz świadomość konieczności uczenia się przez całe życie w osiągnięciu satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

Konferencja, w której udział wzięło blisko 250 gimnazjalistów z miasta i powiatu starachowickiego, odbyła się w Gimnazjum nr 1im. Generała Antoniego Hedy „Szarego”.

 

Realizacja powyższych zadań możliwa była dzięki współpracy doradców zawodowych i pedagogów w Międzyszkolnym Centrum Doradztwa Zawodowego przy CKP.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe