Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Wtorki z Jednolitym Plikiem Kontrolnym

  • 30.11.2017, 14:10 (aktualizacja 30.11.2017 15:38)
Wtorki z Jednolitym Plikiem Kontrolnym
Nowe zasady kontroli podatkowej nakładają na przedsiębiorców od przyszłego roku obowiązek przekazywania organom kontroli skarbowej szczegółowych danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Aby wspomóc podatników Urząd Skarbowy zorganizował w listopadzie cykl szkoleń. Według zapowiedzi spotkania będą miały swoją kontynuację w grudniu także w gminach naszego powiatu.

„Wtorki z Jednolitym Plikiem Kontrolnym” to hasło szkoleń jakie odbywały się w starachowickim Urzędzie Skarbowym w listopadzie. Ich celem było przybliżenie podatnikom informacji na temat nowego obowiązku, jaki od 1 stycznia 2018 roku wprowadzają przepisy. Jak mówi Paweł Dulewicz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach, Jednolity Plik Kontrolny to zbiór danych z ewidencji zakupu i sprzedaży podatku VAT, przekazywany w formie elektronicznej do Ministerstwa Finansów.

 

Według zapewnień nowy obowiązek nie będzie generować dodatkowych kosztów dla przedsiębiorców. Do sporządzenia JPK ma być wykorzystywany arkusz kalkulacyjny przygotowany przez Ministerstwo Finansów.

 

Urzędnicy zapewniają, że w pierwszych dniach funkcjonowania zmian służyć będą pomocą.

 

W naszym powiecie obowiązek składania JPK obejmie około 2200 przedsiębiorców.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe