Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Starachowice uczciły powstańców z 1830 roku

Starachowice uczciły powstańców z 1830 roku
W Starachowicach uczczono 187 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego. Uroczystość zorganizowała starosta w ramach powołanego przez nią Honorowego Komitetu Obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Była patriotyczna msza święta, a potem spotkanie pod pomnikiem przy ulicy Konstytucji 3 - Go Maja.

Władze powiatu starachowickiego przywracają pamięć o nieco już zapomnianym wydarzeniu, jakim jest Powstanie Listopadowe, które wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku. W 187. rocznicę tego wydarzenia w Starachowicach odbyły się uroczystości sygnowane przez starostę Danutę Krępę. Po mszy świętej odprawionej w kościele pw. Wszystkich Świętych uczestnicy przeszli pod Pomnik Niepodległości. Tam starosta wygłosiła okolicznościowe przemówienie.

 

W uroczystościach wzięły udział władze powiatu i miasta oraz wiceprzewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś, młodzież  szkół ZDZ w Starachowicach w historycznych mundurach i mieszkańcy. Na zakończenie pod pomnikiem złożono wieńce i zapalono znicze oraz odśpiewano Hymn.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe