Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Przebudowa Moniuszki zakończona

  • 4.12.2017, 16:50 (aktualizacja 04.12.2017 17:11)
Przebudowa Moniuszki zakończona
Zakończyła się warta ponad 5 mln zł przebudowa ulic Moniuszki i Smugowej w Starachowicach. Inwestycja zrealizowana przez firmę Budromost oprócz przebudowy prawie 2 kilometrowego odcinka dróg objęła także wykonanie odwodnienia. Powstały również chodniki oraz zatoki przystankowe i zjazdy na posesje.

Mieszkańcy osiedla Południe mogą już korzystać z wyremontowanego odcinka ulicy Moniuszki. Przebudowa objęła 1,5 km odcinek tej drogi pomiędzy ulicami Południową i Jana Pawła II oraz ponad 300 metrowy odcinek ulicy Smugowej od ul. Moniuszki do Podlesie. Odbioru prac dokonali prezydent Starachowic Marek Materek wraz z zastępcą ds. gospodarczych Ewą Skibą.

 

Inwestycja dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej objęła wykonanie nowej jezdni, chodników oraz zjazdów na posesje i zatok autobusowych.

 

Uzupełnieniem inwestycji mają być nowe zatoki autobusowe. Droga została objęta 7-letnią gwarancją. Jak informują samorządowcy mimo zakończenia prac na ulicy Moniuszki jeszcze trwają poprawki.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe