Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Lekarz i samorządowiec kandydatem na dyrektora szpitala w Starachowicach

  • 4.12.2017, 16:53 (aktualizacja 04.12.2017 17:12)
Lekarz i samorządowiec kandydatem na dyrektora szpitala w Starachowicach
Waldemar Wrona, lekarz z powiatu koneckiego i były poseł, a obecnie radny sejmiku świętokrzyskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wygrał konkurs na dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Pokonał pięcioro innych kandydatów. Zarząd powiatu w tym tygodniu planuje podpisać z nim umowę na kierowanie szpitalem.

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. O stanowisko ubiegało się 9 osób, dwie oferty odrzucono ze względów formalnych. Ostatecznie komisja konkursowa przeprowadziła rozmowy z 6 kandydatami, ponieważ jedna osoba nie zgłosiła się na przesłuchanie.

 

Waldemar Wrona to lekarz z długoletnim doświadczeniem, także kierowniczym. Był dyrektorem ośrodka zdrowia w Smykowie w powiecie koneckim, a ostatnio pracował jako kierownik Oddziału Rehabilitacji Dziennej i Poradni Rehabilitacyjnej w szpitalu w Czarnieckiej Górze. Jak mówi starosta Danuta Krępa Waldemar Wrona ma wszelkie predyspozycje, by sprostać nowemu wyzwaniu, jakim jest kierowanie szpitalem powiatowym w Starachowicach.

 

Podpisanie umowy z nowym dyrektorem szpitala zaplanowano w tym tygodniu. Waldemar Wrona udziela się także jako polityk. Był radnym i członkiem zarządu powiatu koneckiego. W 2007 roku został posłem Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z ramienia PiS.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe