Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Lekarz i samorządowiec kandydatem na dyrektora szpitala w Starachowicach

Lekarz i samorządowiec kandydatem na dyrektora szpitala w Starachowicach
Waldemar Wrona, lekarz z powiatu koneckiego i były poseł, a obecnie radny sejmiku świętokrzyskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wygrał konkurs na dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Pokonał pięcioro innych kandydatów. Zarząd powiatu w tym tygodniu planuje podpisać z nim umowę na kierowanie szpitalem.

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. O stanowisko ubiegało się 9 osób, dwie oferty odrzucono ze względów formalnych. Ostatecznie komisja konkursowa przeprowadziła rozmowy z 6 kandydatami, ponieważ jedna osoba nie zgłosiła się na przesłuchanie.

 

Waldemar Wrona to lekarz z długoletnim doświadczeniem, także kierowniczym. Był dyrektorem ośrodka zdrowia w Smykowie w powiecie koneckim, a ostatnio pracował jako kierownik Oddziału Rehabilitacji Dziennej i Poradni Rehabilitacyjnej w szpitalu w Czarnieckiej Górze. Jak mówi starosta Danuta Krępa Waldemar Wrona ma wszelkie predyspozycje, by sprostać nowemu wyzwaniu, jakim jest kierowanie szpitalem powiatowym w Starachowicach.

 

Podpisanie umowy z nowym dyrektorem szpitala zaplanowano w tym tygodniu. Waldemar Wrona udziela się także jako polityk. Był radnym i członkiem zarządu powiatu koneckiego. W 2007 roku został posłem Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z ramienia PiS.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe