Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego

  • 5.12.2017, 16:31 (aktualizacja 05.12.2017 16:44)
150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego
Z inicjatywy władz powiatu starachowickiego nasze miasto włączyło się w ogólnopolskie obchody, przypadającej dziś 150 urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, pierwszego przywódcy odrodzonej Polski. Charyzmatycznego męża stanu i ikonę patriotyzmu uczczono pod Pomnikiem Niepodległości. Na obchodach był obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.

Tę postać kojarzą wszyscy Polacy. 5 grudnia 1867 roku urodził się Józef Piłsudski, bojownik o wolną Polskę, twórca słynnych legionów, pierwszy naczelnik odrodzonego pod 123 latach zaborów państwa i zwierzchnik sił zbrojnych. W powszechnej świadomości narodowej stał się ikoną odrodzenia naszej ojczyzny i symbolem polskości. 150 rocznicę urodzin Naczelnika Piłsudskiego świętuje dziś cały kraj. W Starachowicach obchody zorganizowano z inicjatywy władz powiatu pod Pomnikiem Niepodległości.

 

Starosta Danuta Krępa wyraziła satysfakcję z licznej obecności młodzieży szkół średnich. W patriotycznym spotkaniu wziął udział świętokrzyski poseł PiS Krzysztof Lipiec.

 

Specjalną oprawę uroczystości stworzyli uczniowie szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach, którzy w mundurach legionistów pełnili wartę przy Pomniku Niepodległości. Na zakończenie uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze pamięci.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe