Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Nowa książka o stanie wojennym w Starachowicach

  • 6.12.2017, 16:31
Nowa książka o stanie wojennym w Starachowicach
Starachowickie Stowarzyszenie Wolni i Solidarni 1980-1989 wydało książkę „Zima wasza, wiosna nasza”o przebiegu stanu wojennego w naszym mieście. Jej autorami są Paweł Perchel i Robert Adamczyk. Publikacja powstała na bazie dokumentów archiwalnych oraz wspomnień świadków tamtych ponurych lat.

Paweł Perchel i Robert Adamczyk ze Stowarzyszenia Wolni i Solidarni przygotowali wspólnie książkę pod tytułem „Zima wasza, wiosna nasza”, poświęconą przebiegowi stanu wojennego w Starachowicach. Autorzy, w towarzystwie swojej koleżanki z organizacji Ewy Markowskiej, promowali publikację w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

Jak mówił Paweł Perchel w książce pojawiły się zagadnienia nadal dość rzadko poruszane, jak choćby rola Kościoła Katolickiego w stanie wojennym.

 

W czasie przygotowywania książki starachowiccy działacze korzystali z archiwów Instytutu Pamięci Narodowej, a także relacji bezpośrednich świadków. M. in. z pamiętnika 20 - letniego wówczas starachowickiego studenta, którego fragmenty odczytał Robert Adamczyk.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe