Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Straż pożarna dostała nowy samochód za prawie milion złotych

Straż pożarna dostała nowy samochód za prawie milion złotych
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach ma nowy wóz. Kosztował blisko 1 mln zł; jego zakup w większości sfinansował budżet państwa. Pojazd będzie wykorzystywany do wielu zadań: począwszy od standardowego gaszenia pożarów, poprzez likwidację skutków wypadków drogowych po usuwanie zagrożeń chemiczno – ekologicznych.

Baza sprzętowa starachowickiej straży pożarnej wzbogaciła się o nowy samochód wartości prawie 1 mln. Gros tych środków pochodzi z rządowego programu modernizacji służb mundurowych

 

Wóz będzie wykorzystywany w wielu sytuacjach. Starosta Danuta Krępa jest przekonana, że tak nowoczesny sprzęt zwiększy efektywność strażaków w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.


Pojazd został przekazany starachowickiej komendzie pod koniec listopada na uroczystym spotkaniu w urzędzie wojewódzkim.

 

W naszym mieście wóz został pokazany w tym tygodniu na plenerowej konferencji prasowej. W prezentacji uczestniczył poseł PiS Krzysztof Lipiec.

 

Parlamentarzysta dodał, że poprzedni i bieżący rok to czas wyjątkowo owocny dla starachowickich strażaków.

 

Najnowszy nabytek starachowickiej komendy straży pożarnej jest średnim samochodem ratowniczo - gaśniczym o masie 14 ton, na podwoziu MAN TGM. Napędza go silnik wysokoprężny o pojemności 7 litrów i mocy 341 koni mechanicznych. Pojazd posiada m.in. zbiornik wody o pojemności 4600 litrów oraz bardzo wydajną autopompę podającą 4000 litrów wody na minutę.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe