Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

6 złotych medali mistrzostw Polski dla starachowickich Smoków

  • 11.12.2017, 16:15 (aktualizacja 11.12.2017 17:20)
6 złotych medali mistrzostw Polski dla starachowickich Smoków
Za nami kolejne kickbokserskie Mistrzostwa Polski zorganizowane w Starachowicach przez Klub Sportowy Dragon. Ponad 100 zawodników z całego kraju rywalizowało przez dwa dni w Miejskiej Hali Sportowej. Gospodarze nie tylko przygotowali imprezę na najwyższym poziomie, co docenili kibice szczelnie wypełniając trybuny, ale także pokazali świetną formę zdobywając w sumie 6 złotych medali.

To było wielkie wydarzenie dla wszystkich miłośników kickboxingu. Przez dwa dni minionego weekendu w Starachowicach rywalizowali najlepsi zawodnicy naszego kraju w ramach Mistrzostw Polski. Organizator - Klub Sportowy „Dragon” stanął na wysokości zadania i stworzył show z najwyższej sportowej półki. Kibice musieli być podobnego zdania, bo wypełnili całe trybuny Miejskiej Hali Sportowej. Na zawody przyjechał delegat Polskiego Związku Kickboxingu Krzysztof Kaproń, był też wiceprezydent Starachowic Jerzy Miśkiewicz oraz inni lokalni samorządowcy. Fani mogli zobaczyć aż 109 zawodników z 35 klubów z całej Polski. Gospodarz wystawił 11-osobową reprezentację na czele z Markiem Jasińskim, prezesem „Dragona”, którzy zaprezentowali się w formule oriental rules. Starachowiczanie nie zawiedli, zdobyli w sumie 9 medali, w tym 6 z najcenniejszego kruszcu. Cenny krążek powędrował do Marka Jasińskiego, który obronił tytuł mistrza weteranów walcząc w kategorii wagowej 74 kg. Złoto w grupie juniorów starszych zapewniła sobie także Dominika Czernikiewicz (kategoria +70 kg). Michał Miszta (senior kategoria +91 kg) i Artur Wziątek (junior starszy do 86 kg) uplasowali się na 3 miejscach.

 

Szczególne emocje towarzyszyły niedzielnej gali finałowej, na której wystąpiło 5 naszych zawodników. Wśród nich Wiktor Madej, junior młodszy w kategorii do 57 kg, który pokazał swoją przewagę nad Mateuszem Stadnikiem z Lublina.

 

Zapoczątkowaną przez Wiktora złotą serię kontynuował Karol Mamerski, który w kategorii do 71 kg juniorów starszych pokonał Macieja Guza, również z Lublina.

 

Radości organizatorom i fanom dostarczył też Filip Zawłocki startujący w grupie juniorów starszych i kategorii do 86 kg. Wychowanek „Dragona” odniósł zwycięstwo nad Dominikiem Balą z Głogowa.

 

Złotą listę, po pokonaniu Karola Maya z Poznania, zamyka Adrian Gunia. Rywale zmierzyli się w grupie juniorów starszych i kategorii 60 kg. Adriana zdobył też tytuł najlepszego juniora całych zawodów. W finale Dragona reprezentowała także Wiktoria Kania, zdobywając srebrny medal (kategoria do 60 kg, junior młodszy).

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe