Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Starachowice otrzymały 4 mln zł na zieleń miejską

  • 18.12.2017, 16:33 (aktualizacja 27.12.2017 15:56)
Starachowice otrzymały 4 mln zł na zieleń miejską
Gminie Starachowice udało się pozyskać 4 mln zł dofinansowania na projekt odnowy terenów zielonych w mieście. Zakłada on powstanie 5 obszarów rekreacyjnych obejmujących łącznie ponad 7,5 ha. Prezydent Marek Materek podpisał w tej sprawie umowę w Ministerstwie Środowiska.

W przyszłym roku w Starachowicach zrobi się bardziej zielono. Nasze miasto otrzymało znaczne środki na projekt tworzenia nowych zieleńców i rekultywację już istniejących. Prezydent Marek Materek podpisał już umowę gwarantującą przyznanie nam dofinansowania. Doszło do tego w siedzibie Ministerstwa Środowiska z udziałem ministra Jana Szyszki i prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy. W spotkaniu uczestniczył też poseł PiS Krzysztof Lipiec oraz radna miejska Marta Zięba, a także przedstawiciele wszystkich miast, które otrzymały wsparcie z NFOŚiGW. Grono wyróżnionych w ten sposób samorządów jest niewielkie, liczy zaledwie 4 miasta. Oprócz projektu gminy Starachowice, uwzględniono także wnioski Koluszek, Sulejówka i Sochaczewa. Łączna kwota przyznanego im wsparcia to 20 mln zł.

 

Dodatkowo na osiedlu Wierzbowa powstanie także plac zabaw. W projekcie został również ujęty Skwer im. „Szaraków” ze starą fontanną przy Szkole Podstawowej nr 9, którego odnowa już trwa.

 

Piątym miejscem objętym renowacją jest otoczenie Starachowickiego Centrum Kultury, wzdłuż ulicy Radomskiej i 1 - Go Maja.

 

Jak podkreślił prezydent Marek Materek w Starachowicach zostanie zagospodarowany obszar o powierzchni ok. 7,8 ha. Prace upiększające nasze miasto powinny się rozpocząć latem.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe