Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

23 mln zł na rewitalizację miast

  • 21.12.2017, 14:57 (aktualizacja 21.12.2017 16:00)
23 mln zł na rewitalizację miast
Władze miasta cieszą się z pokaźnego zastrzyku gotówki, która zasili samorządowy budżet. Urząd marszałkowski zdecydował się przyznać nam prawie 23 mln zł dotacji na projekt „ Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie". Wszystko wskazuje na to, że ten pomysł będzie można już niebawem urzeczywistnić.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zaakceptował wyniki konkursu finansowego, w którym władze Starachowic ubiegały się o środki na projekt wartości 37 mln 200 tys. zł, obejmujący rewitalizację kilku terenów i obiektów miejskich. Nasze miasto otrzyma 22 mln 900 tys. zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Prezydent Matek Materek nie kryje radości i dumy z efektów starań samorządowców i urzędników.

 

Przyznane miliony zostaną wykorzystane na poprawę wyglądu dużej części Starachowic. Gdzie konkretnie nastąpią zmiany? M. in. przy zalewie Lubianka.

 

Zabytkowy i bardzo zaniedbany budynek tzw. „pałacyku” po rozbudowie stanie się obiektem kulturalno - rekreacyjno- komercyjnym.

 

W Starachowickim Centrum Kultury będą prace remontowo-modernizacyjne.

 

Zmienią się Starachowice Zachodnie na obszarze od północnej części zbiornika Pasternik po ulicę Radomską za przejazdem kolejowym.

 

Dotacja przyspieszy też odnowę parku miejskiego.

 

Przy tej okazji zostanie też przebudowana ul. Chopina i uporządkowany Skwer Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Na osiedle Wzgórze rozpocznie działalność świetlica środowiskowa.

 

Jak podkreśla prezydent duży wpływ na przyznanie nam wsparcia miało wcześniejsze przygotowanie dokumentacji, ze środków pozyskanych na projekt Modelowa Rewitalizacja Starachowic.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe