Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Starachowice ubiegają się o dofinansowanie projektów wartości prawie 50 mln zł

Starachowice ubiegają się o dofinansowanie projektów wartości prawie 50 mln zł
Gmina Starachowice wystąpiła o wsparcie do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na trzy przedsięwzięcia, które powinny w znaczący sposób wpłynąć na nasze miasto. Dzięki nim m.in. będziemy jeździć nowymi drogami i podróżować ekologicznymi autobusami. Miejskie ulice zostaną oświetlone lampami LED-owymi, a rowerzyści zyskają około 10 km tras przeznaczonych specjalnie dla nich.

Władze miasta rozpoczynają batalię o duże pieniądze na inwestycje o poważnym znaczeniu dla Starachowic. Plany urzeczywistnią się, jeśli otrzymamy wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego


Projekt uwzględnia też zakup 10 ekologicznych autobusów wyposażonych w automaty do zakupu biletów i monitoring, modernizację bazy MZK wraz z utworzeniem centrum dyspozytorskiego, a także montaż ok. 40 nowych wiat przystankowych. Dodatkowo w mieście powstaną nowe ulice.

 

Drugi projekt, na wsparcie którego liczą władze miasta zakłada wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne.

 

Inwestycja oświetleniowa to koszt 7,5 mln zł. Miasto ubiega się o 85 procentowe dofinansowanie.

 

Trzecim przedsięwzięciem wartości około 5,5 mln zł jest projekt obejmujący wykonanie ścieżek rowerowych o długości około 10 km wraz z wypożyczalnią jednośladów.

 

Nowe ścieżki rowerowe powstaną m.in. przy alei Armii Krajowej. Prezydent podkreśla, że planowane inwestycje obejmą niemal całe miasto.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe