Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Autobus energetyczny w Starachowicach

Autobus energetyczny w Starachowicach
Do Starachowic dotarł nietypowy autobus - mobilne centrum edukacyjno – informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Przez dwa dni starachowiczanie mogli zapoznać się z nowoczesnymi technikami zarządzania energią. Projekt realizuje Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

Energetyczny Autobus podróżuje po Polsce i zachęca do ochrony środowiska i oszczędzania energii. Docelowo mobilne centrum informacyjno-edukacyjne odwiedzi 200 gmin. Od dziesięciu dni stacjonuje w województwie świętokrzyskim. Odwiedziło już Suchedniów, Skarżysko i Ostrowiec, a we wtorek dotarło do Starachowic.

 

Autobus został wyposażony w modele nowoczesnych instalacji coraz częściej stosowanych w gospodarstwach domowych. Zasady działania poszczególnych stanowisk podczas zwiedzania omawiają eksperci.

 

Projekt realizowany jest przez Krajową Agencję Poszanowania Energii, dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym jego celem jest podnoszenia świadomości ekologicznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, a także działań jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać w codziennym życiu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe