Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Radni powiatu uchwalili budżet przy wyraźnej krytyce opozycji

Radni powiatu uchwalili budżet przy wyraźnej krytyce opozycji
W atmosferze krytyki i niepokoju o przyszłość radni powiatu starachowickiego dyskutowali nad budżetem na 2018 rok. Wszyscy byli zgodni, że jest on w tym roku skromniejszy niż w latach ubiegłych. Budżet ostatecznie został przyjęty, ale przy wyraźnej demonstracji niezadowolenia ze strony opozycji, która zagłosowała przeciw.

Rada Powiatu w Starachowicach krótko przez końcem starego roku uchwaliła nowy budżet. Jego dochody to około 98 mln zł, a wydatki – nieco ponad 100 mln 700 tys. zł. Jak więc widać niedobór w powiatowej kasie wyniesie około 2 mln zł. Te ostateczne dane zmieniały się jeszcze w czasie sesji, ponieważ do budżetu zgłoszono kilka poprawek. Wywołało to dezorientację nawet u wytrawnych samorządowców.

 

Przysłowiowej suchej nitki nie zostawił na nowym budżecie sprzymierzony z opozycją radny Cezary Berak.

 

Sprzyjający koalicji radny Paweł Lewkowicz zauważył, że coraz poważniejszym obciążeniem dla powiatu jest utrzymanie oświaty.

 

Radny dodał, że w tej sytuacji wydatki na inwestycje nie wyglądają źle.

 

Na niepokojący stan budżetu zwrócił uwagę lider jednego z ugrupowań koalicji rządzącej powiatem.

 

Starosta Danuta Krępa podkreśliła, że gros dochodów powiatu stanowią pieniądze z budżetu państwa i na ich wysokość samorząd nie ma wpływu. Mimo tego zdecydowano się na szereg inwestycji w oświatę i drogownictwo.

 

Starosta dodała, że kierowanemu przez nią zarządowi przyświeca zasada gospodarności.

 

Powiatowy budżet został przyjęty 12 głosami za, przy 8 przeciwnych i jednym wstrzymującym się. Poparła go koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu Razem dla Mieszkańców, przeciwko byli radni Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe