Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Nowoczesna hala sportowa przy ZSZ nr 3

  • 4.01.2018, 15:28 (aktualizacja 04.01.2018 16:27)
Nowoczesna hala sportowa przy ZSZ nr 3
Przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach w tym roku ma ruszyć budowa nowej hali sportowej. Dotychczasowy wysłużony obiekt będzie wyburzony, a w jego miejsce stanie nowoczesny kompleks z boiskami do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. Obok nowej hali ma się także znaleźć tzw. otwarta strefa aktywności dostępna dla wszystkich mieszkańców o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

Powiat starachowicki startuje z dużą inwestycją sportową. Przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 zostanie powstanie nowa hala: duża i nowoczesna.

 

Powiat poczynił już finansowe przygotowania do inwestycji.

 

Jak podkreśliła starosta nowa hala umożliwi prowadzenia zajęć na wysokim poziomie w szkole, która w ostatnim czasie mocno postawiła na sport.

 

Plany budowy nowej hali zaprezentował dyrektor ZSZ nr 3 Mariusz Majewski.

 

Stara hala, która czasy świetności ma już dawno za sobą, zostanie wyburzona.

 

Przy budowie hali powiat liczy na wsparcie budżetu państwa. Jak informuje przewodniczący świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec, w minionym okresie powiat starachowicki doświadczył już tego typu pomocy z widocznym sukcesem.

 

Dodał, że sportowy kompleks przy ZSZ nr 3 może być początkiem odbudowania dawnego prestiżu nie tylko starachowickiego sportu.


Uzupełnieniem mającej powstać hali będzie tzw. otwarta strefa aktywności. Powiat rozpoczął starania o dofinansowanie także na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Strefa ma być miejscem ogólnodostępnym.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe