Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Starachowicka strefa liczy na przejęcie przez Skarb Państwa

  • 5.01.2018, 16:12 (aktualizacja 05.01.2018 17:02)
Starachowicka strefa liczy na przejęcie przez Skarb Państwa
Rok 2017 Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” ocenia jako bardzo pomyślny, optymistycznie brzmią też zapowiedzi na przyszłość. Niemal wszystkie strefowe ulice będą wyremontowane, spółka chce powalczyć o tak poważnych inwestorów jak Mercedes i Toyota. Wielkie nadzieje wiąże zarząd strefy z planami wykupienia większości udziałów przez budżet państwa.

W obecności przewodniczącego PiS w regionie świętokrzyskim posła Krzysztofa Lipca,posłanki Marii Zuby oraz starosty Danuty Krępy zarząd SSE „Starachowice” podsumował 2017 rok. W ocenie prezesa Marcina Perza był to czas wyjątkowej prosperity. W ciągu 3 kwartałów działający w strefie przedsiębiorcy zainwestowali 310 mln zł.

 

Ubiegłoroczne rozmowy zaowocowały zwiększeniem liczby przedsiębiorców zainteresowanych działalnością w SSE.

 

Kolejna dobra wiadomość to możliwość wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy, pierwszy raz w ponad 20 - letniej historii strefy. Jej wysokość to blisko 800 tys. zł, z czego gmina Starachowice, jako jeden z udziałowców dysponujący prawie 12% pakietem, otrzyma 60 tys. zł.

 

Dobra sytuacja finansowa strefy umożliwi jej zainwestowanie w infrastrukturę drogową.

 

Przed starachowicką strefą zarysowała się też nowa perspektywa związana ze zmianami właścicielskimi. Zarząd z pomocą lokalnych polityków PiS chce przekonać państwową spółkę - Agencję Rozwoju Przemysłu, do odkupienia od Grupy Zasada większościowego pakietu akcyjnego w wysokości 73%.

 

Starachowicka strefa systematycznie się powiększa. Tylko w ubiegłym roku, jak zauważył poseł Krzysztof Lipiec, dwukrotnie zwiększyła ilość terenów inwestycyjnych i na tym nie koniec.

 

SSE „Starachowice” pod względem terytorialnym już dawno przekroczyła granice naszego miasta, a aktualnie będzie zarządzać niemal całym województwem świętokrzyskim.

 

Starosta Danuta Krępa wysoko oceniła współpracę ze SSE w zakresie rozwoju edukacji zawodowej. Dzięki jej pośrednictwu uruchomiono klasy patronackie firm MAN, Starpol i Perfopol, a obecnie przy współpracy strefy realizowany jest projekt edukacyjny w starachowickich szkołach zawodowych.

 

Jak się okazuje ten rok będzie znaczący dla wszystkich specjalnych stref ekonomicznych.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe