Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Będą badać czystość powietrza w Starachowicach

  • 8.01.2018, 13:47 (aktualizacja 08.01.2018 13:56)
Będą badać czystość powietrza w Starachowicach
10 czujników czystości powietrza planuje zamontować niebawem samorząd Starachowic. Mają pojawić się w rożnych częściach miasta i pomagać w walce ze smogiem. System połączony z witryna internetową umożliwiającą monitoring odczytów ma zacząć funkcjonować jeszcze w tym sezonie grzewczym.

Montaż systemu do badania czystości powietrza to tylko jedno z zaplanowanych przez władze Starachowic działań w ramach walki ze smogiem. Platforma ma składać się z 10 czujników rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Sensory mają kosztować około 20 tys. zł. Jak informuje prezydent Marek Materek wdrożenie i serwisowanie całego systemu do badania czystości powietrza to wydatek rzędu 70 tys zł.

 

Według zapowiedzi czujniki wykrywające smog mają zostać zainstalowane na każdym z osiedli.

 

Bieżące wyniki pomiarów będzie można odczytywać na dedykowanej temu zagadnieniu stronie internetowej.

 

Są także zapowiedzi wzmożenia działań informacyjnych prowadzonych przez strażników miejskich. Ich akcja ma dotrzeć zarówno do starachowickich szkół, jak i parafii.

 

Jak informuje samorządowiec gmina poszukuje również możliwości wsparcia funduszami zewnętrznymi działań prowadzonych na rzecz poprawy jakości powietrza i likwidacji źródeł emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Jednym z nich ma być wymiana najstarszej części taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

 

Wszystko wskazuje na to, że na ulicach Starachowic pojawią się także autobusy elektryczne w całości zakupione z pozyskanych środków.

 

Zmniejszeniu zanieczyszczeń trafiających do atmosfery mają służyć również inwestycje drogowe. Chodzi m.in.: o budowę łącznika Batalionów Chłopskich z ul. Szkolną.

 

Elementem walki ze smogiem w Starachowicach ma być także podpięcie do miejskiej sieci ciepłowniczej budynków Kolonii Robotniczej oraz planowany na ten rok 3 etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe