Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Widmo likwidacji oddziału zakaźnego oddalone

Widmo likwidacji oddziału zakaźnego oddalone
1,5 roku ma samorząd powiatu na dostosowanie oddziału zakaźnego starachowickiego szpitala do nowych wymagań. Taką decyzję wydał Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Rozstrzygnięcie oddala widmo likwidacji podmiotu.

Jest decyzja Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Kielcach odnośnie dalszego funkcjonowania oddziału zakaźnego w starachowickim szpitalu. Jego likwidacja w związku z nie spełnianiem standardów ministerstwa zdrowia została oddalona a samorząd zyskał czas na dostosowanie nowych pomieszczeń w bloku C lecznicy, gdzie ma funkcjonować.

 

Dostosowanie pomieszczeń do wymagań ustawy o działalności leczniczej powinno nastąpić najpóźniej za 18 miesięcy. Władze powiatu starają się o pozyskanie dofinansowania na to przedsięwzięcie z budżetu państwa.

 

Rozmowy w sprawie dalszego funkcjonowania oddziału zakaźnego w Starachowicach z Głównym Inspektorem Sanitarnym prowadził poseł Krzysztof Lipiec.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pacjent
pacjent 9.01.2018, 18:25
poproszę o skan decyzji sanepidu

Pozostałe