Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Władze powiatu i pacjenci o niedostatecznej opiece sercowo- naczyniowego

Władze powiatu i pacjenci o niedostatecznej opiece sercowo- naczyniowego
Po likwidacji Polsko - Amerykańskich Klinik Serca, które uzupełniały usługi świadczone przez szpital w Starachowicach, pacjenci zostali pozbawieni chirurgii naczyniowej, a dostępność do kardiologii znacznie się ograniczyła. Władze powiatu szukając wyjścia z sytuacji przyjęły stanowisko w sprawie dostępności mieszkańców do leczenia sercowo – naczyniowego.

Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca po reformie zdrowia nie weszły do sieci szpitali i zmuszone były w ubiegłym roku zamknąć swój oddział kardiologiczny i chirurgii naczyń krwionośnych. Ponieważ ten ostatni rodzaj opieki świadczyły na naszym terenie jako jedyne, pacjenci zostali pozbawieni opieki na miejscu i pozostały im dojazdy do Końskich, czy Kielc. Władze powiatu starachowickiego czynią starania, by uruchomić oddział naczyniowy w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ale póki co nadal nie ma on kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na sytuację próbuje wpływać rada powiatu, a przejawem tego jest przyjęte przez nią na minionej sesji stanowisko, w którym zobowiązała zarząd do działań skutkujących zwiększeniem kontaktu kardiologicznego dla szpitala oraz pozyskaniem środków z NFZ na naczyniówkę. Głosowanie poprzedziła długa dyskusja radnych.

 

Cezary Berak wątpił w skuteczność działań podejmowanych w formie kolejnych stanowisk.

 

Mirosław Wojciechowski uważał, że należy zwołać specjalne posiedzenie z udziałem osób decyzyjnych.

 

Paweł Lewkowicz proponował kilka rozwiązań oraz miał radę na przyszłość.

 

Andrzej Matynia radził przygotować się do merytorycznej rozmowy z NFZ.Głos zabrał także Marian Gęborek członek Stowarzyszenia EkoSerce, zrzeszającego pacjentów Klinik Serca ze Starachowic i Skarżyska.

 

Przypomniał, że organizacja, która aktualnie liczy ponad 300 osób, wykazała się wielką aktywnością na polu walki o istnienie Klinik, które wraz ze szpitalem dawały pacjentom możliwość wyboru dogodnego miejsca leczenia.

 

Za przyjęciem stanowiska w sprawie dostępności opieki kardiologiczno - naczyniowej głosowali wszyscy obecni na posiedzeniu radni.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 10.01.2018, 17:42
Kliniki powinny być przywrócone. W naszym rejonie jest dużo ludzi starych i chorych. Szpital nie jest w stanie zaopiekować się tak dużą liczbą pacjentów. To przez polityczne gierki i byłego dyrektora szpitala kliniki zostały zamknięte.

Pozostałe