Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Poseł Lipiec komentuje rekonstrukcję rządu

Poseł Lipiec komentuje rekonstrukcję rządu Kancelaria Prezydenta RP
Od wczoraj mamy nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości. Odwołano 9 ministrów i powołano nowe osoby. Przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec ocenia zmiany pozytywnie, a największe nadzieje wiąże z nowym ministrem zdrowia.

Po wczorajszej rekonstrukcji rządu premiera Mateusza Morawieckiego stanowiska straciło 9 ministrów. Odwołani zostali Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk, Henryk Kowalczyk oraz premier Morawiecki z funkcji ministra rozwoju i finansów. Nowych szefów resortów powołał Prezydent RP Andrzej Duda.

 

Ministerialne teki objęli: Teresa Czerwińska, która została ministrem finansów, Jadwiga Emilewicz - przedsiębiorczości i technologii, Jerzy Kwieciński - ministrem inwestycji i rozwoju, Łukasz Szumowski - zdrowia, Henryk Kowalczyk - ministrem środowiska, Joachim Brudziński - spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak - obrony narodowej, Jacek Czaputowicz - spraw zagranicznych. Ponadto Andrzej Adamczyk będzie kierował Ministerstwem Infrastruktury, które wcześniej nosiło nazwę Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Premier Matusz Morawiecki mówiąc o swoich nowych współpracownikach porównał ich do załogi żaglowca.

 

Z optymizmem na zmiany w rządzie patrzy poseł PiS Krzysztof Lipiec, szef partii w regionie świętokrzyskim.

 

Poseł dodaje, że jednym z najważniejszych wyzwań dla nowego rządu będzie polepszenie sytuacji służby zdrowia. W związku z tym duże nadzieje wiąże z nowym ministrem Łukaszem Szumowskim, który jest lekarzem z wykształcenia.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 10.01.2018, 17:37
Minister Macierewicz najbardziej oddany Polsce nie powinien odejść. To prezydent tak zadecydował, choć Antoni Macierewicz nigdy źle nie mówił o nim, w przeciwieństwie do prezydenta.

Pozostałe