Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Nowa broń policji w walce z piratami drogowymi

Nowa broń policji w walce z piratami drogowymi
Świętokrzyscy policjanci wzbogacili się o nową broń w walce z piratami drogowymi. Te urządzenia to specjalistyczne mierniki prędkości z wideorejestratorami. Na razie na terenie województwa jest ich 8, ale docelowo ma być dwa razy tyle.

Policjanci z Wydziałów i Zespołów Ruchu Drogowego garnizonu świętokrzyskiego zostali doposażeni w nowoczesne, laserowe mierniki prędkości. O skuteczności działania nowych urządzeń przekonali się już niektórzy mieszkańcy naszego województwa, którzy zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości.

 

Jak mówi st. sierż. Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej
Policji w Kielcach nowy sprzęt pozwala w poszczególnych przypadkach udokumentować więcej niż jedno wykroczenie.

 

Nagrywanie z dużej odległości pozwala również funkcjonariuszom wyegzekwować konsekwencje prawne wobec kierujących, którzy np. poruszają się w miejscu niedozwolonym lub popełniają inne przewinienia wobec przepisów Prawa o ruchu drogowym.

 

Jak na razie świętokrzyscy funkcjonariusze dysponują 8 tego typu urządzeniami, jednak ma być ich więcej.
 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe