Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Turystyczna impreza upamiętniająca powstańców styczniowych

Turystyczna impreza upamiętniająca powstańców styczniowych
Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo - Leśne Kotyzka po raz 14- ty zaprasza pasjonatów turystyki i historii na złaz szlakiem powstańców styczniowych. Wydarzeniu patronuje jeden z nich - Karol Kalita ps. „Rębajło”. Uczestnicy dotrą na leśną polanę w Lipiu Podłaziskach, by wysłuchać gawędy zainspirowanej 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo - Leśne „Kotyzka” co roku upamiętnia kolejne rocznice Powstania Styczniowego, organizując złaz turystyczny poświęcony temu wydarzeniu. Patronuje mu jeden z bojowników Karol Kalita ps. „Rębajło”.

 

Docelowym miejscem zlotu jest leśna polana w Lipiu Podłaziskach nosząca imię Karola Kality. Uczestnicy dotrą na nią po wędrówce pięcioma trasami.

 

Na złazowiczów będzie czekać na mecie gorący poczęstunek i historyczna prelekcja autorstwa Roberta Adamczyka, działacza „Kotyzki”.

 

Zakończenie złazu planowane jest o godz. 13.30.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe