Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Czy pożyczkodawcy online ukrywają jakieś koszty?

  • 12.01.2018, 08:44 (aktualizacja 12.01.2018 09:51)
  • artykuł sponsorowany
Czy pożyczkodawcy online ukrywają jakieś koszty?
Wiele osób przyznaje, że obawia się pożyczania pieniędzy online. Wynika to z tego, że od lat krążą legendy o tym, że pożyczkodawcy ukrywają swoje koszty, nie informują o nich klientów, a ci zmuszeni są później je ponosić. Dlatego też pożyczki online wybiera określona grupa odbiorców, najczęściej w młodym wieku. Wiedzą oni, jak poruszać się w wirtualnym świecie i nie dać się oszukać.

Warto jednak pamiętać o tym, że każdy, kto korzysta z takiej internetowej pożyczki lub chwilówki ma do dyspozycji umowę. Znajduje się ona na jego indywidualnym profilu na stronie pożyczkodawcy, a także jest wysyłana na adres e-mail. Taką umowę trzeba bezwzględnie przeczytać, ponieważ tam można znaleźć wszelkie informacje o ewentualnych kosztach dodatkowych, jakie może naliczać pożyczkodawca.

 

Są to między innymi:

 

  • odsetki karne za nieterminową spłatę,

  • opłaty za czynności windykacyjne, jak telefony i listy polecone,

  • opłata za zmianę sposobu spłaty zobowiązania i stworzenie układu ratalnego,

  • opłata za wydłużenie terminu spłaty.

 

Zawsze są to jednak koszty, które wynikają z tego, że pożyczkobiorca nie stosuje się do warunków umowy. Żaden pożyczkodawca nie nalicza kosztów bez potrzeby, ponieważ traciłby na wiarygodności i klienci by do niego nie wracali. Takie pożyczki przez Internet są tak samo bezpieczne, jak kredyty gotówkowe i w ten sam sposób obarczone kosztami, jak one. Na pewno najważniejsze jest przeczytanie umowy ramowej pożyczki, aby wiedzieć, czego można się spodziewać.

 

Warto wybierać jedynie sprawdzonych pożyczkodawców. Takich można szukać na przykład za pomocą wyszukiwarek, jak https://ocenbank.pl/chwilowki-bez-erif-big-i-krd/. Bardzo ułatwia to cały proces i go przyspiesza, ponieważ klient ma możliwość wyszukania jedynie pożyczek w konkretnej kwocie oraz z konkretnym czasem spłaty. Nie ma więc potrzeby przeglądania wszystkich ofert, nawet tych, które nie pasują do jego potrzeb. Wiele osób korzysta obecnie z takich wyszukiwarek, ponieważ można tam też znaleźć ciekawe rankingi pożyczek i kredytów gotówkowych. Opracowane przy współpracy z https://www.hoope.io/

artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe