Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Porozumienie szkół ZDZ z organizacjami paramilitarnymi

Porozumienie szkół ZDZ z organizacjami paramilitarnymi
Zakład Doskonalenia Zawodowego podpisał porozumienie o współpracy 3 organizacjami paramilitarnymi. Partnerami placówki zostały Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy „Rezerwa”, Liga Obrony Kraju oraz 100 Drużyna Harcerska „Wataha”. Wymiernym efektem podjętej współpracy mają być obozy wojskowo-sprawnościowe dla młodzieży.

Kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych, szerzenie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP oraz podnoszenie sprawności fizycznej to główne z celów porozumienia zawartego pomiędzy Zakładem Doskonalenia Zawodowego i 3 organizacjami. Dokument parafowali przedstawiciele Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy „Rezerwa”, Ligi Obrony Kraju oraz 100 Drużyny Harcerskiej „Wataha”. Z efektów współpracy mają korzystać uczniowie klas mundurowych placówki.

 

Jak podkreślano podczas spotkania każdy z partnerów może pochwalić się ciekawymi propozycjami dla młodzieży, ale nie tylko. Celem działalności Stowarzyszenia byłych żołnierzy „Rezerwa: jest działalność na rzecz obronności państwa.

 

LOK w zawartym porozumieniu szczególnie docenia możliwość współpracy z innymi organizacjami.

 

100 DH „Wataha” działa od 6 lat. Zrzesza ponad 20 osób w wieku od 12 do 21 lat. Od dwóch lat formacja stara się o miano drużyny obronnej.

 

Jak mówi koordynator klas mundurowych szkół ZDZ Tadeusz Banaszek obecnie w placówce uczy się około 1200 uczniów w profilach wojskowym, strażackim, policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego. Ponad połowa z nich wybrała specjalność wojskową.

 

Pierwszym wspólnym pomysłem podmiotów ma być organizacja obozów sprawnościowych, ale są nadzieje na kolejne działania.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brak podpisu
Brak podpisu 14.01.2018, 23:41
Najpierw niech w zdz wezmą się za regulaminy bo o tym, żeby w miejscu publicznym do tego w mudurze nie palic nie słyszeli, a nie mówiąc już o słownictwie "młodzieży"...

Pozostałe