Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Nowa hala i plenerowa strefa aktywności przy ZSZ nr 3

Nowa hala i plenerowa strefa aktywności przy ZSZ nr 3
Budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach to jedna z ważniejszych inwestycji oświatowych, realizowanych w tym roku przez powiat starachowicki. Kosztem około 6,5 mln zł powstanie obiekt z kilkoma boiskami i zapleczem technicznym. Planowana jest także ogólnodostępna strefa aktywności na świeżym powietrzu.

Przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach w tym roku ruszy budowa nowej hali sportowej. Dotychczasowy wysłużony obiekt będzie wyburzony, a w jego miejsce stanie nowoczesny kompleks z boiskami do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej o wymiarach 48x28 m.

 

Koszt inwestycji oszacowano na około 6,5 mln zł. Władze powiatu starają się o dofinansowanie w wysokości 50 proc. z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Oprócz nowej hali przy ZSZ nr 3 ma także powstać tzw. otwarta strefa aktywności dostępna dla wszystkich mieszkańców, o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

 

Wartość tego zadania to ok. 60 tys. zł. Powiat będzie się starał o dofinansowanie.

 

To jednak nie koniec inwestycji w oświatę. W tym roku władze powiatu chcą także złożyć wnioski na termomodernizację trzech budynków szkolnych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe