Sobota, 17.11.2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Szpital nie otrzymał pieniędzy przez złośliwość polityków?

  • 5.02.2018, 15:28 (aktualizacja 05.02.2018 16:25)
Szpital nie otrzymał pieniędzy przez złośliwość polityków?
Starachowicki szpital nie otrzymał dofinansowania na zakup sprzętu dla oddziału kardiologicznego. Trafił na listę rezerwową Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, którym zawiaduje marszałek związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Ponadto jak zauważył poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec wsparcie otrzymały szpitale z regionów rządzonych przez ludowców. A to zdaniem parlamentarzysty daje do myślenia.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wystąpił do marszałka województwa o przyznanie wsparcia w wysokości 1mln 175 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na zakup sprzętu na oddział kardiologiczny. Niestety, wniosek spotkał się z odmową szybkiej realizacji i trafił na listę rezerwową.

 

Jak zaznaczyła starosta Danuta Krępa szpital bardzo liczył na wsparcie.

 

Szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec zauważył, że wstrzymanie pomocy dla Starachowic i zaoferowanie jej innym lecznicom, wygląda na działanie podjęte z premedytacją.

 

Parlamentarzysta ocenił, że postawa polityków PSL przyczyniła się także do zamknięcia oddziałów: kardiologicznego i naczyniowego prowadzonych przez Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca.

 

Starachowicki szpital na pewno odwoła się od niekorzystnej decyzji, a niewykluczone, że skorzysta także z drogi sądowej.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bojka
bojka 6.02.2018, 10:53
nie trzeba było robić wojny i zmieniać Starosty to by nadal wszystko funkcjonowało jak należy

Pozostałe