Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Marszałek zapewnia: obwodnica Starachowic będzie realizowana

Marszałek zapewnia: obwodnica Starachowic będzie realizowana
Wiosną 2019 roku powinny rozpocząć się prace związane z budową północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Takie zapewnienie podczas wizyty w Starachowicach złożył marszałek Adam Jarubas. Samorządowiec wskazał ponadto źródła finansowania zadania. Ma to być rezerwa z działu drogowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Więcej w materiale filmowym.

Są nowe informacje związane z budową długo oczekiwanej przez kierowców północono-zachodniej obwodnicy Starachowic. Podczas wizyty w naszym mieście marszałek Adam Jarubas wskazał źródło finansowania zadania i zapewnił, że samorząd województwa traktuje inwestycję bardzo poważnie.

 

Szef samorządu województwa wyjaśnił także powody rozdzielenia procedur projektowej i wykonawstwa zamiast skorzystania z formuły „zaprojektuj i zbuduj”. Zaważyły kwestie finansowe.

 

Obecnie powstaje projekt około 4 km obwodnicy i 6 km drogi. Wykonuje go Biuro Projektowo Wykonawcze z Kielc za 2 mln 12 tys. zł. Zdaniem prezydenta Starachowic Marka Materka do tego etapu przystąpiono najszybciej jak to było możliwe.

 

Według samorządowców realny początek prac związanych z budową obwodnicy to wiosna 2019 roku. Wtedy też powinny być dostępne zapowiadane fundusze.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe