Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Spór o wydatkowanie środków unijnych w świętokrzyskim

Spór o wydatkowanie środków unijnych w świętokrzyskim
Trwa polityczny spór związany z efektywnością wydatkowania środków unijnych w naszym województwie. Działacze Prawa i Sprawiedliwości zarzucają obecnemu zarządowi województwa zbyt wolne wykorzystywanie pieniędzy z Unii Europejskiej. Samorządowcy bronią się podkreślając, że w naszym regionie obowiązuje system pre-umów, który nie został uwzględniony w statystykach.

Podczas obrad Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego samorządowcy przyjęli stanowisko skierowane do mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Dokument związany jest z informacjami podawanymi przez niektórych działaczy Prawa i Sprawiedliwości na temat nieefektywnego wydatkowania środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zdaniem konwentu informacje te są nieprawdziwe i szkodzą rozwojowi gmin, powiatów i województwa. Wiarygodność treści przedstawianych opinii publicznej przez polityków PiSu podważa także marszałek województwa Adam Jarubas.


 

Zdaniem marszałka środki unijne w naszym województwie są właściwie wydatkowane, według ustalonego planu.


 

Marszałek zdementował także informacje dotyczące odrzucenia wniosku złożonego przez nasz szpital na doposażenie oddziału kardiologicznego z powodów politycznych.


 

Szef województwa podsumował krytyczne uwagi polityków PiS pod adresem zarządu województwa jako element kampanii przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe