Czwartek, 22.03.2018, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

W „dziesiątce” stawiają na szachy

W „dziesiątce” stawiają na szachy
Szkoła Podstawowa nr 10 jako jedyna z naszego miasta uczestniczy w projekcie „Świętokrzyska szkoła edukacji szachowej". Nasza placówka jest jedną z 124 świętokrzyskich jednostek, które wprowadziły innowacyjny program edukacyjny. Dziś społeczność „dziesiątki” wzbogaciła się o nowe komplety szachów, które pozwolą na rozwijanie dziecięcych pasji.

Wicemarszałek Jan Maćkowiak odwiedził społeczność Szkoły Podstawowej nr 10. Samorządowiec w związku z realizowanym przez placówkę projektem edukacji szachowej podarował uczniom 8 zestawów do tej królewskiej gry. Doposażenie to część większego projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli związanego z rozpropagowaniem edukacji poprzez szachy.


 

W ramach programu przeszkolono 230 nauczycieli, którzy realizują zajęcia w świętokrzyskich szkołach od września. Teraz przyszedł czas na doposażenie szkół.


 

Jak mówi Renata Samela dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 projekt „Świętokrzyska szkoła edukacji szachowej" pozwolił na rozszerzenie oferty dla uczniów w dziedzinie, która w placówce ma długie tradycje.


 

Mimo, iż działanie skierowane było do klas 1-3 nowatorskim programem w SP 10 objęto także klasy starsze.


 

Jak podkreśla wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak projekt cały czas się rozwija i szkolenie nauczycieli jest możliwe nadal za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe