Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Rondo na Iglastej ma być gotowe za kilka tygodni

  • 8.03.2018, 16:06 (aktualizacja 08.03.2018 16:10)
Rondo na Iglastej ma być gotowe za kilka tygodni
Rondo u zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej w Starachowicach ma być oddane do użytku na przełomie marca i kwietnia. Tak wynika z najnowszych przypuszczeń inwestora, czyli władz powiatu starachowickiego. Czy długo oczekiwana przez kierowców inwestycja, ma szanse na szybkie zakończenie, sprawdziliśmy z kamerą.

Coraz bliżej wyczekiwanego przez starachowiczan puszczenia ruchu przez nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Iglastej i Szkolnej. Realizacja wartej prawie 2,5 mln zł inwestycji trwa od ponad pół roku. Według zapowiedzi jej zakończenie jeszcze się opóźni.

 

Jak mówi wicestarosta Marek Pawłowski termin zakończenia budowy ronda jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Najbardziej prawdopodobne jest, że nastąpi to na początku kwietnia.

 

Jak informuje wicestarosta w miejscu budowy widać już obrys ronda, które ma mieć średnicę 36 m, ale dużo prac nie zostało jeszcze zrealizowanych.

 

W tle oczekiwania na zakończenie inwestycji pojawiają się już pierwsze propozycje jego nazwy. Wśród proponowanych patronów jest np. osoba Bolesława Papiego. Samorząd powiatu jak na razie własnych pomysłów nie ma.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe