Czwartek, 22.03.2018, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Bieżnie dla uczniów podstawówek

Bieżnie dla uczniów podstawówek
Bieżnie sportowe powstaną przy trzech starachowickich szkołach podstawowych. W przypadku placówek nr 6 i 9 będą to bieżnie 3-torowe, natomiast przy „jedynce” powstanie obiekt 4-torowy. Łączny koszt inwestycji to 370 tys. zł.

Budowa zespołu bieżni sportowych przy Szkołach Podstawowych nr 1, 6 i 9 w Starachowicach jest możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Obiekty mają powstać do końca bieżącego roku szkolnego. Koszt każdej bieżni to ponad 100 tys. zł.


 

Z nowej infrastruktury, która wzbogaci ofertę szkół podstawowych, zadowolenia nie kryli dyrektorzy placówek Alfreda Kiełek, Jadwiga Kicińska i Sławomir Jama.


 

Jak podkreśla z-ca prezydenta ds. społecznych Jerzy Miśkiewicz istotnym elementem podstawy programowej wychowania fizycznego zwłaszcza w 8 klasowej szkole podstawowej są zajęcia z lekkoatletyki.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stokrotka
Stokrotka 12.03.2018, 15:34
Widzę Pana prezydenta, do którego kieruję moje słowa" Panie prezydencie proszę nie zgadzać się na spalarnie w Starachowicach". Niedługo wybory i Starachowiczanie nie wybaczą Panu.

Pozostałe