Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Gruźlica w starachowickiej podstawówce

  • 28.03.2018, 13:18 (aktualizacja 28.03.2018 16:03)
Gruźlica w starachowickiej podstawówce
Sprawa zachorowania na gruźlicę nauczycielki zatrudnionej w jednej ze starachowickich podstawówek stała się tematem ostatnich obrad Rady Miejskiej. Samorządowcy dopytywali władze miasta oraz przedstawiciela Referatu Edukacji o aktualna sytuację w tej sprawie oraz podjęte działania. Rozmawiano także o niebezpieczeństwach związanych z tą groźną chorobą.

Temat wykrycia gruźlicy w Szkole Podstawowej nr 13 podczas ostatniej sesji rady miejskiej wywołał radny Sylwester Kwiecień. Samorządowiec został poproszony przez rodziców dzieci uczęszczających do placówki o pomoc. Dopytywał o wsparcie jakie gmina udzieliła osobom, które mogły zarazić się tą niebezpieczną chorobą.

 

Jak poinformował radnych prezydent Marek Materek sprawą, niezwłocznie po uzyskaniu informacji na ten temat, zajęli się z-ca prezydenta ds. społecznych Jerzy Miśkiewicz oraz kierownik Referatu Edukacji Włodzimierz Jedynak.

 

Jak relacjonował podczas obrad szef wydziału edukacji, niezwłocznie po informacji o zachorowaniu o sprawie zawiadomiono Sanepid. Do placówki trafiła także lista osób, które miały kontakt z chorą nauczycielką.

 

Dzieci zagrożone zachorowaniem trafiły na specjalistyczne badania do Kielc. Transport zapewniła im szkoła, ale za badania zapłacić musieli rodzice.

 

Zaniepokojeni rodzice wystąpili do gminy o sfinansowanie badań dla grupy uczniów. Jednak zdaniem Sanepidu nie są one obowiązkowe, co z kolei zdaniem urzędników i władz miasta wyklucza ich opłacenie przez samorząd.

 

Włodzimierz Jedynak zwrócił także uwagę samorządowcom, że ostatecznie nie znana jest droga jaką gruźlica dotarła do Szkoły Podstawowej nr 13.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe