Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Politycy Platformy wytykają wysokie nagrody dla wojewody i jej zastępcy

  • 5.04.2018, 14:50 (aktualizacja 05.04.2018 15:30)
Politycy Platformy wytykają wysokie nagrody dla wojewody i jej zastępcy
Na płycie starachowickiego rynku zainaugurowano świętokrzyską akcję „Konwój wstydu”. Politycy Platformy Obywatelskiej chcą w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na wysokie nagrody jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości przyznał swoim reprezentantom. W ubiegłym roku miały one przewyższyć kwotę 1,5 mln zł.

Z akcją „Konwój Wstydu” przyjechali do Starachowic posłowie Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz i Artur Gierada. Podczas spotkania z mediami mówili o skandalicznych ich zdaniem nagrodach, które przyznano przedstawicielom rządu Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie zainaugurowało cykl wydarzeń zaplanowanych w naszym województwie. Parlamentarzyści byli zbulwersowani m.in.: nagrodami jakie trafiły do wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek i jej zastępcy Andrzeja Bętkowskiego.


 

Łącznie nagrody wojewody i wicewojewody wyniosły 39 tys. zł.


 

Posłowie podczas konferencji przedstawili zestawienie nagród przyznanych przez rząd PiS w 2017 roku W PORÓWNANIU do nagród dla ministrów przyznanych latach 2010-2015. Sporządzono je na podstawie interpelacji posła PiS Andrzeja Kosztowniaka. Z odpowiedzi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, iż łącznie w ciągu 5 lat sięgnęły one 38 tys. zł.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe