Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Uczniowie ZDZ na stażach w hiszpańskich i włoskich firmach

  • 11.04.2018, 14:00
Uczniowie ZDZ na stażach w hiszpańskich i włoskich firmach
„Sprawdź swoją wiedzę i umiejętności, dowiedz się więcej”- to tytuł projektu, który podsumowano w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach. Dzięki niemu kilkudziesięciu uczniów miało możliwość odbycia praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach we Włoszech i Hiszpanii.

Uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach po raz kolejny mieli możliwość poznać w praktyce europejski rynek zatrudnienia. W ramach projektu „Sprawdź swoją wiedzę i umiejętności, dowiedz się więcej” sfinansowanego z budżetu unijnego, odbyli dwutygodniowe staże w firmach we Włoszech i Hiszpanii.

 

Z zagranicznych wyjazdów skorzystali uczniowie kształcący się w takich zawodach jak: logistyk, informatyk, fryzjer, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik pojazdów samochodowych.

 

Projekt podsumowano na spotkaniu w siedzibie ZDZ, w czasie którego młodzież otrzymała dokument pod nazwą Europass Mobilność, potwierdzający zdobyte przez nią umiejętności. Na wydarzeniu byli też obecni przedstawiciele strony hiszpańskiej: Filip i Anna Mengual Domenech.

 

Dobre wspomnienia z hiszpańsko - włoskich praktyk zachowali również ich uczestnicy.

 

ZDZ w Starachowicach ma bardzo bogate, bo sięgające 2004 roku, doświadczenie w organizacji zawodowych praktyk zagranicznych.

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe