Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

ZDZ zapewni 100 uczniom darmową rehabilitację wad postawy

  • 12.04.2018, 09:06 (aktualizacja 12.04.2018 14:06)
ZDZ zapewni 100 uczniom darmową rehabilitację wad postawy
W siedzibie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach powstanie wkrótce Centrum Diagnostyki i Terapii Wad Postawy. Placówka obejmie 100 uczniów bezpłatną opieką, polegającą na wykryciu u nich problemów z wadami postawy i wdrożeniu indywidualnej rehabilitacji. Dzieci i młodzież będą diagnozowani w Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach w swojej placówce w Starachowicach tworzy Centrum Diagnostyki i Terapii Wad Postawy. Partnerem projektu został Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, w siedzibie którego zawarto wczoraj stosowne porozumienie o współpracy. Jak podkreśla prezes ZDZ Jerzy Wątroba, prozdrowotna inicjatywa jest podyktowana troską o dzieci i młodzież, która szczególnie dziś zagrożona jest schorzeniami narządów ruchu.

Centrum otoczy opieką uczniów w wieku od 7 do 18 lat z trzech powiatów: starachowickiego, skarżyskiego i ostrowieckiego.

Wyselekcjonowana wstępnie grupa trafi na szczegółowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Przedmiotem szczególnej troski będzie leczenie skrzywień kręgosłupa.

Rehabilitacją zajmie się wspomniane Centrum Diagnostyki i Terapii Wad Postawy, które będzie się mieścić w siedzibie ZDZ w Starachowicach przy ulicy Wojska Polskiego. Cała oferta jest bezpłatna. Uczestnicy będą za damo dowożeni na diagnostykę także do Kielc oraz rehabilitowani. Rozpoczęcie programu planowane jest w czerwcu i potrwa rok. Inicjatorzy już myślą o jego kontynuacji.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe