Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Nowa droga nad zalewem brodzkim będzie gotowa do września

Nowa droga nad zalewem brodzkim będzie gotowa do września
Trasa wzdłuż zbiornika wodnego w gminie Brody w tym roku zmieni się ostatecznie w wygodny i nowoczesny ciąg komunikacyjny. Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa rozpoczęta w ubiegłym roku budowa drogi powiatowej Krynki – Brody, będzie ukończona we wrześniu. Do użytku zostanie oddana poszerzona do 6 metrów jezdnia, ciągi pieszo – rowerowe ze zjazdami do posesji, zatoka autobusowa, parking i oświetlenie.

Powiat starachowicki otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę drogi Krynki – Brody. Modernizacja tej malowniczo, bo wzdłuż zalewu brodzkiego położonej trasy, rozpoczęła się w ubiegłym roku. Dotacja ze wspomnianego programu w wysokości około 3 mln zł oraz przeznaczenie podobnej kwoty łącznie z budżetów powiatu starachowickiego i gminy Brody, pozwoliły na wyremontowanie 2,5 kilometrowego odcinka.

 

W tym roku droga zostanie dokończona. Umożliwi to nowa dotacja z rządowego programu w wysokości ponad 2 mln 880 tys. zł, zabezpieczająca 50% kosztów. Resztę solidarnie sfinansują samorządy powiatu i gminy Brody.

 

Tegoroczne prace obejmą odcinek o długości około 1300 m. Oznacza to, że w sumie zmodernizowany zostanie niemal 4 kilometrowy odcinek łączący dwie drogi krajowe: nr 9 i 42.

 

Inwestycja powinna też znacząco wpłynąć na zwiększenie ruchu turystycznego w tym typowo rekreacyjnym miejscu, jakim jest zalew w Brodach.

 

Dokończeniem remontu drogi Krynki - Brody zajmuje się firma AGLET z z Warszawy. Planowany termin zakończenia prac to 28 września br.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe