Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Trzeciomajowy piknik na Szlakowisku

Trzeciomajowy piknik na Szlakowisku
Przedłużeniem obchodów Konstytucji 3 – go Maja była mniej oficjalna impreza plenerowa, propagująca treści narodowe w rozrywkowej formie. Zorganizowano ją na placu przy ulicy Na Szlakowisku z inicjatywy prezydenta Starachowic Marka Materka. Program przygotowano tak, by uczestnicy w każdym wieku znaleźli coś dla siebie, a państwowe święto zapamiętali jako czas spędzony z rodziną i znajomymi.

Trzeciomajowy piknik odbył się po południu na Szlakowisku, jako kontynuacja wcześniejszych obchodów zorganizowanych pod Pomnikiem Niepodległości. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Dla najmłodszych dostępne były dmuchańce, karuzela samolotowa, przygotowano też szereg gier i zabaw. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wzięli udział w wyścigu rowerków dziecięcych.

 

Mali zawodnicy pokonywali trasę około 100 metrów, a na mecie czekały na nich pamiątkowe medale i upominki. Starsi mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, sprawdzić się w strzelaniu z łuku,czy pograć w dmuchane piłkarzyki. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowali konkurs wiedzy o symbolach narodowych z nagrodami w postaci flag. Była też okazja do wysłuchania koncertu piosenek żołnierskich w wykonaniu zespołów „Wiarusy” i „Patrol”.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe