Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Uruchomienie nowego kotła grzewczego w Zakładzie Energetyki Cieplnej

Uruchomienie nowego kotła grzewczego w Zakładzie Energetyki Cieplnej
W ciepłowni Zakładu Energetyki Cieplnej przy ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach dokonano dziś uroczystej prezentacji nowego kotła grzewczego. Jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska. W wydarzeniu wzięli udział wojewoda, parlamentarzyści, wiceprezydenci miasta oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Instytucja ta w 95% sfinansowała inwestycję w Starachowicach.

Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach zakończył ważną inwestycję, która nie tylko wpłynie na większą efektywność pracy miejskiej spółki, ale także pozwoli jej zaoszczędzić na wydatkach energetycznych oraz zminimalizować zanieczyszczenia emitowane do atmosfery. W ciepłowni przy ulicy Ostrowieckiej uruchomiono dziś nowy kocioł grzewczy: przyjazny dla środowiska, energooszczędny i bardziej wydajny. Wydarzenie miało uroczystą oprawę, wzięli w nim udział: wojewoda Agata Wojtyszek, świętokrzyscy parlamentarzyści PiS: Anna Krupka i Jarosław Rusiecki, wiceprezydenci Starachowic: Ewa Skiba i Jerzy Miśkiewicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński oraz szef ZEC-u Marcin Pocheć. Zwrócono m.in. uwagę na ekologiczny aspekt inwestycji.

 

Zadowolenie z inwestycji służącej mieszkańcom miasta wyraził wiceprezydent Jerzy Miśkiewicz.

 

Montaż nowego kotła w starachowickiej ciepłowni był możliwy głównie dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

 

Współpraca WFOŚiGW w Kielcach z ZEC, jak podkreślali prezesi obu jednostek, układa się wzorowo.

 

Jak poinformował prezes ZEC spółka startuje wkrótce z kolejną inwestycją na terenie ciepłowni przy ulicy Ostrowieckiej.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jamajka
jamajka 8.05.2018, 06:25
RYNIU WRÓC!!!! :-D

Pozostałe