Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Powiat otrzymał oczekiwaną dotację na oddział zakaźny

Powiat otrzymał oczekiwaną dotację na oddział zakaźny
Jest pomyślna wiadomość dla pacjentów oddziału zakaźnego w Starachowicach. Władze powiatu otrzymały z budżetu państwa dotację na jego przenosiny do budynku szpitala. Pomoc w wysokości blisko 3 mln umożliwi rozpoczęcie adaptacji pomieszczeń pod przeprowadzkę.

Pacjenci oddziału zakaźnego starachowickiego szpitala w tym roku mają otrzymać godziwe warunki do leczenia. Placówka zostanie przeniesiona ze starego budynku, mieszczącego się poza kompleksem szpitalnym, do pomieszczeń w lecznicy wynajmowanych wcześniej przez Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca. Jest to możliwe dzięki dotacji przyznanej z budżetu państwa, o co wnioskowały władze powiatu. Dobrą wiadomością podzielono się na dzisiejszej konferencji prasowej.

 

Starosta Danuta Krępa przypomniała powody przenosin oddziału w nowe miejsce.

 

W pozyskanie środków na zafunkcjonowanie oddziału zakaźnego zaangażował się szef PiS w Świętokrzyskiem poseł Krzysztof Lipiec.

 

Pełniąca obowiązki dyrektora szpitala Katarzyna Arent dodała, że kierowana przez nią placówka jest gotowa do ogłoszenia przetargu niezwłocznie po tym, gdy władze powiatu oficjalnie odbiorą dokument o przyznaniu dotacji.

 

Po przenosinach oddział zakaźny będzie się mieścił w pobliżu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ma liczyć 16 łóżek.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe