Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Ognisko i prelekcje dla Niepodległej

  • 29.05.2018, 15:06 (aktualizacja 29.05.2018 15:12)
Ognisko i prelekcje dla Niepodległej
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w ciekawy sposób uczciła zbliżającą się setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na szkolnym placu podczas pozalekcyjnego spotkania przy ognisku zaprezentowano program patriotyczny, prelekcje historyczne oraz koncert pieśni w tym samym duchu. Z uczniami „jedynki” spotkali się kombatanci oraz przedstawiciele władz.

Program artystyczny o charakterze patriotycznym w wykonaniu uczniów rozpoczął niepodległościowe spotkanie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1. Młodzież zaprezentowała wybór utworów literackich o tematyce niepodległościowej. Następnie wykład zatytułowany „Ścieżki do Niepodległej” wygłosił Paweł Kołodziejski.


 

W programie spotkania znalazła się również gawęda prezesa Towarzystwa Przyjaciół Starachowic Adama Brzezińskiego na temat II wojny światowej w Starachowicach oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Artura Bińka. Uzupełnieniem wydarzenia była wystawa pod tytułem „Starachowicka droga do niepodległości”.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe