Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Filmowy tydzień w Starachowicach

  • 5.06.2018, 13:01 (aktualizacja 05.06.2018 15:01)
Filmowy tydzień w Starachowicach
Najbliższe imprezy kulturalne w naszym mieście zdominuje sztuka filmowa. W ramach „Starachowickiego Festiwalu Sztuki” będzie okazja zobaczyć najlepsze polskie filmy fabularne oraz spotkać się z wybitnymi reżyserami. Z kolei Festiwal Filmowy „Watch Docs” to możliwość zapoznania się z międzynarodowymi dokumentami, poświęconymi prawom człowieka.

Do niedzieli 10 czerwca potrwa „Starachowicki Festiwal Sztuki”. W jego trakcie codziennie o godz. 9.00 do czwartku włącznie w kinie Starachowickiego Centrum Kultury będzie można obejrzeć cyfrowo odświeżone filmy przedwojenne. Do obejrzenia jeszcze „Dwie Joasie” oraz „Fredek uszczęśliwia świat”. Równolegle do niedzieli włącznie będzie można obejrzeć dzieła wyprodukowane w Studiu Filmowym TOR w reżyserii m.in. Magdaleny Piekorz, Krzysztofa Kieślowskiego, Krzysztofa Zanussiego i Janusza Majewskiego.

 

W piątek i sobotę, czyli 8 i 9 czerwca okazja do spotkania na żywo z prawdziwymi gwiazdami kinematografii. Imprezę zwieńczy dodatkowo akcent muzyczny. Pierwszy koncert w sobotę.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach, oprócz spotkania z reżyserem Januszem Majewskim, jest płatny. Szczegóły m.in. na naszej stronie internetowej. Od dziś do 9 czerwca w ramach już 16 edycji Objazdowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs”, w kinie Kotłownia Muzeum Przyrody i Techniki, codziennie o godz. 17.30 będzie okazja do obejrzenia najlepszych światowych produkcji dokumentalnych, poświęconych prawom człowieka. Po każdej projekcji, wykład i dyskusja z ekspertami, a następnie koncert.

 

Na finał 9 czerwca o godz. 19. 00 gość specjalny Festiwalu- wybitny aktor Jan Nowicki. Na ciekawe spotkanie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach. 7 czerwca o godz. 17.00 w czytelni bibliotecznej gościć będzie Janusz Buczkowski, kielecki fotografik. Dzień później w tym samym miejscu również o godz. 17.00 uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach dadzą koncert kameralny poprowadzony przez Artura Jaronia.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe