Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

W Starachowicach ruszył pokaz filmów zaangażowanych społecznie

  • 6.06.2018, 14:16 (aktualizacja 06.06.2018 14:20)
W Starachowicach ruszył pokaz filmów zaangażowanych społecznie
Starachowiczanie już po raz trzeci mogą oglądać najlepsze filmy dokumentalne na temat praw człowieka, za sprawą 16 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Wczoraj zainaugurowano to wydarzenie w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki łącząc je z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Jego uczestnicy przedstawili własną interpretacje tematu praw dziecka.

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystartował pokaz filmów na temat przestrzegania i łamania praw człowieka. Widzowie mają okazję zobaczyć wybrane dzieła z 16 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs, który jest przeglądem dokumentów nakręconych przez reżyserów z całego świata. Starachowiczanie mogą już po raz trzeci uczestniczyć w tej międzynarodowej imprezie dzięki Stowarzyszeniu Lokalni.pl.

 

Inaugurację festiwalu połączono z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pod hasłem „Mały i duży” dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić własne artystyczne przemyślenia na temat praw dziecka.

 

W każdej kategorii przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody oraz wyróżnienia. W grupie najmłodszej zwyciężyli: Sebastian Szewczyk i Aleks Wywiał z SP nr 10, w grupie średniej Julia Zaręba z Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach i Natalia Kamińska z SP nr 11. W najstarszej kategorii wiekowej pierwsze miejsca przyznano Mai Sosnowskiej i Małgorzacie Markowskiej, wychowankom POP.

 

Spotkanie z kinem zaangażowanym społecznie potrwa do soboty 9 czerwca. Impreza jest bezpłatna. Codziennie o godzinie 17.30 w muzealnym Kinie Kotłownia wyświetlane będą dwa filmy. Potem wykłady ekspertów i możliwość dyskusji, a następnie koncert. Tylko w sobotę nastąpi zmiana scenariusza. Bezpośrednio po projekcji o godz.19.00 spotkanie z prawdziwą gwiazdą – wybitnym aktorem Janem Nowickim.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe