Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podsumowanie rocznej pracy dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

  • 12.06.2018, 14:20 (aktualizacja 12.06.2018 14:31)
Podsumowanie rocznej pracy dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Jolanta Grudnicka, kierująca od ubiegłego roku Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starachowicach, podsumowała swoją dotychczasową pracę. Stało się to w czasie konferencji prasowej z udziałem prezydenta miasta Marka Materka. W czasie spotkania wypłynęła kwestia przenosin noclegowni z dotychczasowej siedziby przy ulicy Szkolnej.

Od roku Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starachowicach kieruje Jolanta Grudnicka. Z okazji tego nieoficjalnego jubileuszu prezydent Marek Materek, zorganizował w swoim gabinecie podsumowujące spotkanie pani dyrektor z dziennikarzami. Wynikało z niego, że najważniejszym wyzwaniem, z jakim będzie się musiała zmierzyć placówka, jest zauważalny wzrost zainteresowania usługami opiekuńczymi.

 

W 2017 roku z usług opiekuńczych korzystało 200 osób. Zajmowały się nimi 24 opiekunki na etacie oraz 3 zatrudnione na umowę zlecenie, które świadczyły pomoc w dni wolne od pracy. MOPS szuka możliwości zwiększenia liczebności kadry z funduszy Unii Europejskiej.

 

Dyrektor przedstawiła też nowy harmonogram mający usprawnić wypłatę świadczeń.

 

Przy okazji poruszono też kwestię szans na przenosiny noclegowni MOPS z dotychczasowej siedziby, która mieści się w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Prezydent Marek Materek poinformował o dwóch nieruchomościach pozyskanych przez gminę w drodze spadku, które mogłyby służyć temu celowi.

 

W bieżącym roku gmina planuje przygotowania do przeprowadzki noclegowni, poprzez zgromadzenie niezbędnych dokumentów.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe