Środa, 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Na udanej kontynuacji Jarmarku u Starzecha Mafia i Rafał Brzozowski

  • 9.07.2018, 11:57 (aktualizacja 09.07.2018 13:21)
Na udanej kontynuacji Jarmarku u Starzecha Mafia i Rafał Brzozowski
Wczorajsza kontynuacja Jarmarku u Starzecha pod hasłem Piknik Przy Piecu tym razem przebiegła zgodnie z planem - pogoda była łaskawa, dopisali uczestnicy, a program został zrealizowany. Znalazło się w nim m.in. rozstrzygnięcie turnieju między samorządami, który wygrała gmina Mirzec zdobywając czek na 2 tys. zł. Gwiazdami imprezy był istniejący od 25 lat zespół Mafia oraz popularny wokalista Rafał Brzozowski.

Zakłócony w maju przez nawałnicę XIX Jarmark u Starzecha wczoraj miał swoją kontynuację pod hasłem „Piknik Przy Piecu”. Impreza zorganizowana przez samorząd powiatu starachowickiego wystartowała o godz.15.00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki. Na uczestników czekały m.in. degustacja smakołyków przygotowanych przez gminy naszego powiatu, stragany z rękodziełem, możliwość darmowego zwiedzania muzeum, stoisko z militariami, czy bezpłatna Strefa Dziecka. Dmuchane zjeżdżalnie, stanowiska strzeleckie, duży wybór gier plenerowych, czy zabawy z animatorem cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Pierwszych odwiedzających bawili młodzi lokalni artyści, m.in. ze Starachowickiego Centrum Kultury. Po południu wystąpiła pierwsza z gwiazd - zespół Mafia, obchodzący w tym roku swoje 25 - lecie. Założona w Kielcach grupa, z którą niegdyś występował Andrzej „Piasek” Piaseczny, ma na swoim koncie takie przeboje jak „Noce całe”, „W świetle dnia”, „Imię deszczu” i „Noc za ścianą” i wczoraj bawiła nimi publiczność Jarmarku.

W trakcie tego występu zaczął padać deszcz budząc z pewnością niepokój wśród organizatorów. Tęcza, która w pewnym momencie pokazała się nad terenem muzeum okazała się jednak dobrą wróżbą. Opady stopniowo zanikały w trakcie rozstrzygania konkursu „Między nami gminami”, rozegranego jeszcze na majowym Jarmarku. Zmagania przebiegały w 6 konkurencjach. Drużyny złożone z przedstawicieli lokalnych samorządów rywalizowały: w rzucaniu ziemniakiem do celu oraz w dal kapeluszem sołtysa Wąchocka, przeciąganiu liny, ubijaniu piany, pisaniu najlepszego przemówienia dla szefa, a także w strzelaniu goli. I miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł przyznano gminie Mirzec.

Kolejne miejsca zajęły: Brody, Pawłów, Wąchock i Starachowice.

Na zakończenie wystąpił oczekiwany przez wielu Rafał Brzozowski. Popularny wokalista, twórca hitów „Tak blisko”, czy „Magiczne słowa” został zaproszony przez władze powiatu na życzenie większości uczestników internetowej sondy.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe