Środa, 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Rozpoczął się remont związany z przeniesieniem oddziału zakaźnego

  • 12.07.2018, 12:55
Rozpoczął się remont związany z przeniesieniem oddziału zakaźnego
W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rozpoczęły się prace związane z przeniesieniem Oddziału Chorób Zakaźnych do nowych pomieszczeń. Przygotowywane są one w budynku szpitala, kosztem ponad 3 mln 700 tys. zł. Inwestycja musi zostać zakończona w tym roku. Dzięki niej pacjenci będą leczeni zgodnie z wymogami stawianymi obecnie tego typu placówkom.

Zgodnie z planem postępują prace przy przenosinach oddziału zakaźnego z wysłużonego budynku, do adaptowanych na ten cel pomieszczeń w siedzibie szpitala. Powiat otrzymał wsparcie z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 80 proc. kosztów inwestycji, wycenionej na ponad 3 mln 700 tys. zł. Szpitalowi udało się rozstrzygnąć przetarg i, jak zaznaczyła starosta Danuta Krępa na wczorajszej konferencji prasowej, wykonawca już rozpoczął prace remontowe.

Dyrektor szpitala poinformowała, że firma, która wygrała przetarg cieszy się dobrą opinią, co jest ważne w kontekście wymogu sfinalizowania prac w starachowickiej lecznicy do końca br.

Odział zakaźny będzie funkcjonował w budynku szpitala w pomieszczeniach opuszczonych przez Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca, sąsiadujących z blokiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zostaną one poddane pracom remontowo- modernizacyjnym, a sam oddział będzie wyposażony na miarę współczesnych standardów.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe