Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

PAKS musi wrócić do Starachowic

  • 24.07.2018, 14:15
PAKS musi wrócić do Starachowic
Prawie 2 tysiące podpisów pod petycją do Ministra Zdrowia zebrali członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce”. Społecznicy chcą przywrócenia w Starachowicach Polsko Amerykańskich Klinik Serca. Do tej pory poparcia inicjatywie udzielili mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej, Bliżyna i Starachowic.

Pod hasłem „Ratujmy nasze serca” Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” prowadzi zbiórkę podpisów pod petycją do Ministra Zdrowia. Celem akcji jest wywarcie społecznego nacisku na decydentach odpowiadających za kształt publicznej służby zdrowia. Działacze walczą o przywrócenie w Starachowicach Polsko-Amerykańskich Klinik Serca jako podmiotu działającego w ramach tzw. sieci szpitali.

 

Członków Stowarzyszenia aktywnie wspiera w walce posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz.
 

Działacze zapowiadają dalszą zbiórkę podpisów w obronie PAKS. W najbliższych planach organizacji jest wizyta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Planowane są odwiedziny we wszystkich świętokrzyskich powiatach oraz powiatach ościennych naszego województwa.

 

Członkowie Stowarzyszenia podkreślają, że planują długą batalię, aby PAKS wrócił do Starachowic.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe