Sobota, 17.11.2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Star pognębił Astrę Piekoszów, na koniec rundy zagra z Moravią Morawica

• 5.11.2018, 13:45 (aktualizacja 05.11.2018 13:52)
W przedostatnim meczu rundy jesiennej zawodnicy Staru Starachowice wystąpili przed własną publicznością. Ich przeciwnikiem była drużyna Astra Piekoszów. Choć pierwszą połowę zielono - czarni rozegrali w słabym stylu, ostatecznie spisali się na piątkę. I to dosłownie, bo pokonali rywali 5:0.

Trwa zwycięski pochód Staru Starachowice przez kończącą się powoli jesienną rundę klasy okręgowej. Przedostatni w tym sezonie mecz nasi piłkarze zagrali u siebie z drużyną Astra Piekoszów. Rywal nie był szczególnie groźny i być może to spowodowało pewne rozleniwienie wśród zielono - czarnych, którzy w pierwszej połowie zdołali strzelić tylko jedną bramkę w wykonaniu Dariusza Anduły. Zespół obudził się dopiero po interwencji trenera Arkadiusza Bilskiego.

W drugiej połowie starachowiczanie wzbogacili swoją grę jeszcze o 4 gole i ostatecznie po trafieniach: Mariusza Fabjańskiego, Filipa Niewczasa, Jakuba Kani i Emila Gołyskiego, zakończyli pojedynek z Astrą Piekoszów rezultatem 5:0. Dzięki temu zielono - czarni umocnili się na pierwszym miejscu świętokrzyskiej tabeli. Ich ostatnim przeciwnikiem w tej rundzie będzie Moravia Morawica.