Niedziela, 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Są plany przeniesienia dwóch szkół średnich

  • 6.12.2018, 11:33 (aktualizacja 07.12.2018 17:15)
  • Anna Pryciak-Jagielska
Są plany przeniesienia dwóch szkół średnich
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku szykują się duże zmiany na edukacyjnej mapie Starachowic. Oprócz przenosin III Liceum Ogólnokształcącego do budynku Gimnazjum nr 4, o których już informowaliśmy, brana pod uwagę jest zmiana lokalizacji Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Placówka miałaby przeprowadzić się do budynku po Gimnazjum nr 3 przy ul. Leśnej.

Trwają rozmowy pomiędzy władzami miasta i powiatu na temat planów przeniesienia dwóch szkół średnich do budynków gminnych. Chodzi tu o III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Zawodowych nr 3. Placówki miałyby zająć miejsce dwóch starachowickich gimnazjów. Jak mówi prezydent Marek Materek działania są wynikiem realizacji obietnic wyborczych.

 

Zdaniem samorządowca za przeniesieniem III LO do budynku na osiedlu Południe przemawia wiele argumentów.

 

Grono pedagogiczne „trójki” wraz z uczniami miało już okazję wizytacji swojej przyszłej siedziby.

 

Prezydent jest przekonany również o zasadności zmiany siedziby Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Placówka miałaby od 1 września ruszyć w dotychczasowym budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. Leśnej.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Teraz
Teraz 7.12.2018, 08:53
No to jednak prawda ze chce wszystko co może sprzedać nie pozwólmy mu na rozsprzedanie miasta

Pozostałe