Niedziela, 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Chcą wybudować nowy stadion, a stary sprzedać

  • 7.12.2018, 11:44 (aktualizacja 07.12.2018 11:48)
  • Anna Pryciak-Jagielska
Chcą wybudować nowy stadion, a stary sprzedać
Władze miasta rozważają sprzedaż stadionu miejskiego przy ul. Szkolnej. Transakcja miałaby otworzyć samorządowi drogę do budowy nowego obiektu, który ma powstać w miejscu obecnego Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Takie rozwiązanie ma być tańsze od modernizacji istniejącej infrastruktury. Ostateczna decyzja o krokach jakie podejmą władze miasta ma zapaść w przyszłym roku.

Według informacji prezydenta Starachowic Marka Materka gmina Starachowice w najbliższej dekadzie nie będzie posiadała wystarczających środków na wykonanie kompleksowej modernizacji stadionu przy ul. Szkolnej. Zdaniem samorządowca jedyną szansą na budowę nowego stadionu jest sprzedaż dotychczasowego obiektu. Jest na to szansa, ponieważ odbyły się już rozmowy z potencjalnymi nabywcami. Jak informuje prezydent:

 

„Jeżeli Zespół Szkół Zawodowych nr 3 zostanie przeniesiony do Gimnazjum nr 3, to w sposób naturalny pojawi się miejsce w którym może zostać wybudowany nowy stadion lekkoatletyczny. Musimy sobie jasno powiedzieć, że tylko taka operacja pozwoli na budowę nowego stadionu sportowego jeszcze w tej kadencji.”

 

Wśród argumentów, które przemawiają za takim rozwiązaniem włodarz przytacza ogromne koszty związane z modernizacją czy przebudową istniejącego stadionu oraz fakt, iż nasze miasto nie potrzebuje tak dużego obiektu. Nowy stadion miałby być wyposażony w dobrą murawę, nową bieżnię wokół i trybuny na około 1000 – 2000 miejsc. Pomysł budowy nowego stadionu i sprzedaży starego jest obecnie konsultowany ze środowiskiem sportowym. Ostateczna decyzja w tym zakresie ma zapaść w przyszłym roku.

 

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiara Stara
Wiara Stara 11.12.2018, 21:10
Stadion dla STARachowic tylko na STARZE!!!
Z takim stadionem jak prezydent oferuje Star nie będzie miał szansy grać nawet w 3 lidze bo nie będzie spełniał pewnie wymogów licencyjnych.

Pozostałe